CLA – KONJUGUOTA LINOLO RŪGŠTIS

Konjuguota linolo rūgštis (CLA) – yra omega-6 polinesočiųjų riebalų rūgštis (EFA), kuri yra sudaryta iš linolo rūgšties bakterijos per specifinę izomerazę (fermento tipas). Ši esminė riebioji rūgštis (EFA) – yra pozicinis ir geometrinis linolo rūgšties izomeras. CLA yra natūraliai randama pieno produktuose ir mėsoje. Be to, kad CLA padėda sumažinti kūno riebalus, CLA taip pat buvo tiriama dėl prieškoncerogeninių (prieš-vėžinių) savybių. Dabar CLA turi labai didelį visuomenės bei mokslininkų ir dietologų susidomėjimą. 

CLA populiarumas, fitneso pasaulyje, yra sparčiai augantis. Vis dėl to, nors ir CLA yra populiarėjantis produktas, daug žmonių dar nėra girdėje apie CLA esminę riebiąją rūgštį, skirta lieknėjimui, stipriam riebalų mažinimui organizme bei liesos raumenų masės augimo palaikymui. Dauguma sportininkų ir sunkiaatlečių jau pradėjo vartoti CLA produktą ir jau turi teigiamų atsiliepimų.

CLA produktas yra naudingas visiems, kurie nori sulieknėti, atsikratyti kūno riebalų bei tausoti liesą raumeninę masę. CLA produktą gali vartoti tiek moterys, tiek vyrai.

Daugybė tyrimų parodė, kad CLA mažina riebalų masę, kartu didinant liesą kūno masę. Neseniai tyrimas su žmonėmis parodė, kad su 4.2g CLA per dieną,  tiriamųjų iš 53 sveikų asmenų, tyrimo metu kūno riebalų žymiai sumažėjo (3,8%), palyginti su asmenų, nevartojusių CLA. Be to, nutukusių ir antsvorįturinčiu žmonių tyrimas parodė, kad ne mažiau kaip 3,4 g CLA per dieną,  buvo būtinas 12 savaičiųlaikotarpis, kad pastebėti akivaizdų, žymiai sumažėjusį kūno riebalų lygį organizme. 

„Numesti kūno riebalus su riebalai!“ Taip, tai skamba kaip dar vienas abejotinas komercinis pažadas. Tačiau vis daugiau žmonių, kurie laikosi dietos, naudoja maisto papildus, kurių sudėtyje yra riebalų rūgščių CLA (konjuguota linolo rūgštis). Nustatyta, kad jei vartodami papildus ir tuo pačiu metu sportuojate bei derinate mitybą, tai CLA ne tik sumažina kūno riebalus, bet taip pat padidina raumenų jėgą ir ištvermę.

CLA yra susijęs su omega – 6 riebalų rūgštimis, tai viena iš dviejų tipų riebiųjų rūgščių, kurios padeda organizmui padidinti medžiagų apykaitą, stiprina imuninę sistemą ir palaiko reikiamą cholesterolio kiekį kraujyje. CLA randamas piene ir gyvuliniuose riebaluose, tokiuose kaip jautiena, ėriena, nenugriebtame piene ir kiaušiniuose, bet jie negali būti gaminami žmogaus organizme.

CLA padeda žmonėms prarasti kūno riebalus. 2000 metais atliktas Norvegijos tyrimas nustatė, kad CLA sumažina kūno riebalus ir padidina raumenis, bei padeda žmonėms sumažinti antsvorį. Kitas tyrimas sako, kad CLA sumažino pilvo riebalus nutukusiems vyrams, kurie vartojo CLA šešias savaites. CLA sumažina galimybę susirgti kai kuriomis vėžio formomis, ypač sumažina riziką susirgti krūties vėžiu. Asmuo turi vartoti  3,4 gramus CLA (3,400 mg) kasdien, kad gautų naudos.

CLA – KONJUGUOTA LINOLO RŪGŠTIS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į viršų