Interviu su bikini fitneso žvaigžde Kristina Karaliūte–Stoliaroviene

Papasakokite apie save, pasidalinkite pasiekimais, pristatykite save.

Pirmiausia esu mama ir žmona, o tik po to sportininkė. Keletą kartų esu tapusi Lietuvos čempione (tiek kūno fitneso, tiek bikini fitneso kategorijose), esu laimėjusi keletą tarptautinių turnyrų arba tapusi jų prizininke, taip pat turiu du bronzos medalius iš pasaulio čempionatų (vienas – jaunimo, kitas – suaugusiųjų).

Kodėl pasirinkote būtent bikini fitneso kategoriją? Kas paskatino ruoštis ir sudalyvauti pirmose varžybose?

Bikini fitnesas Lietuvoje atsirado 2011 m. Iki to laiko dalyvavau kūno fitneso kategorijoje. Nusprendžiau išbandyti tai, kas nauja. Manau, startas buvo šaunus, tais metais pasaulio čempionate buvau penkta.

Kokios buvo Jūsų įsimintiniausios varžybos?

Turbūt pasaulio čempionatas, kai paskelbė rezultatus, negalėjau patikėti, buvo labai smagu, kad bronzos medalis priklauso man.

Kiek metų užsiimate šia sporto šaka?

Nuo 2005 m. – jau 10 metų.

Koks Jūsų gyvenimo tikslas ar ateities lūkesčiai?

Šių metų sportinis tikslas buvo Lietuvos čempionės titulas ir laimėti Lietuvos taurę, tai svarbiausios varžybos Lietuvoje ir man pavyko. Tikslų turiu daug ir ne visi jie susiję su sportu. Negali visad gyventi scena ar užsidaryti sporto salėje. Juk yra šeima, artimieji, draugai, kuriems taip pat reikia mano dėmesio. Sportas yra mano hobis, veikla, kuri yra mano gyvenimo dalis, ir kuri man labai patinka.

Plačiau papasakokite apie pasiruošimą „Savickas Classic“ turnyrui, kuris vyko Vilniaus sporto festivalyje.

Pasiruošimas nebuvo niekuo ypatingas, tai buvo antros šio sezono varžybos, prieš tai dalyvavau Norvegijoje tarptautiniame turnyre „Norwayopen“, kur buvau penkta. Po šių varžybų mačiau, kad reikia dar pasispausti, „Savickas Classic“ sportinė forma dar nebuvo maksimali, todėl padariau išvadas ir Lietuvos taurei forma buvo dar geresnė, tikslai kyla po kiekvienų varžybų, tik reikia nepamiršti savo galimybes vertinti realiai ir nenorėti daugiau nei gali pasiekti šio sezono metu, nors bikini kategorija turbūt yra mažiausiai prognozuojama, todėl čempionė esi tik iki sekančių varžybų, kuriose kova prasideda iš naujo.

Kas buvo sunkiausia ruošiantis šioms varžyboms? Ar nepatyrėte jokių traumų? Ko teko atsisakyti?

Traumų nepatyriau, prie tokio gyvenimo būdo esu pripratusi pati ir mano aplinkos žmonės, todėl jiems nieko keisto, jeigu eidama į svečius atsinešu vakarienę. Maisto raciono apribojimo aš nelaikau kažko atsisakymu, jeigu žmogus vertina kaip praradimą riebesnį ar saldesnį kąsnelį, tai šis sportas ne jam. Neatsisakau vakarėlių su draugais, neužsidarau namie, gyvenu normalų gyvenimą. Sportas turi būti malonumas, kurio rezultatas yra dar malonesnis, o ne kančia.

Iškovojote pirmąją vietą bikini fitnesas -169 cm kategorijoje („Savickas Classic“), ar tikėjotės taip puikiai pasirodyti?

Kai lipu ant scenos niekada negalvoju kelinta būsiu, tai mintys trukdančios susikaupti, bandau padaryti maksimumą, o visa kita jau teisėjų darbas, jie žino kriterijus ir ką turi vertinti, sportininko darbas parodyti maksimalią formą, o teisėjo – ją įvertinti varžovų kontekste.

Kas Jus motyvuoja ruošiantis varžyboms ir kas padeda nepalūžti?

Šiais metais pagalbininkų ir rėmėjų turėjau tikrai daug – tai mano šeima, treneris, draugai, bendradarbiai. Taip pat šie metai buvo kitokie, nes viso pasiruošimo metu turėjau rėmėją. Manau, jiems visiems priklauso dalis mano pergalių, nes be jų palaikymo šių metų negalėčiau vadinti „auksiniais“.

Kokie artimiausi planai, gal laukia pasiruošimas kitoms varžyboms?

Šis sezonas dar nebaigtas, laukia dar vienas tarptautinis turnyras Sankt Peterburge, o tada jau poilsis, reikia atsigauti, kompensuoti šeimai tuos savaitgalius, kuriuos praleidau ne su ja.

Interviu su bikini fitneso žvaigžde Kristina Karaliūte–Stoliaroviene

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į viršų